Kategoriler

ÇAM KOZALAK ŞURUBU [ORGANİK]

Kozalak Şurubu Ne İşe Yarar?
Kozalak ve kozalak şurubu ile ilgili bazı temel bilgileri verdikten sonra kozalak şurubu ne işe yarar, sorusunun cevaplamaya geçebiliriz. Kozalak şurubu, yukarıda da belirttiğimiz üzere tarih boyunca, başta Uzak Doğu olmak üzere dünyanın pek çok noktasında farklı milletler ve topluluklar tarafından faydasına başvurulmuş bitkisel bir ürün. Aşağıdaki listede çam kozalak şurubu faydalarından en yaygınlarına göz atabilirsiniz.
Ağız içinde oluşan yaraların tedavisinde destekleyicidir. Ayrıca Ağız Yarasına Ne İyi Gelir? başlıklı yazımızı okuyarak bu konuda daha detaylı bilgi de alabilirsiniz. Bizden söylemesi!
Bağışıklık sistemini güçlendirmede etkilidir.
Akciğer iltihabı, astım, bronşit gibi hastalıkların etkilerinin hafifletilmesinde destekleyici görev üstlenir.
Öksürük ve boğaz ağrılarına iyi gelir.
Gargara olarak kullanıldığında diş ve diş etinde olumlu etkileri olduğu söylenir.
Boğazda tutunan mikropların temizlenmesine yardımcı olur.
Güçlü bir antioksidan olduğu için kanser hücrelerinin çoğalmasını azaltmada destekleyicidir.
Virüs ve bakterilerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Balgam söktürücü olarak da faydalanılır.
Saç diplerini besler ve canlandırırken saçın hızlı uzamasında da yardımcıdır.
Cilt lekelerinin görünümünü azaltabilir.
Vücut direncini yükseltir.
Kozalak Şurubu Kullanımı İpuçları
Kozalak şurubu kullanımı ile ilgili pek çok farklı kaynak bulunmakla birlikte en yaygın şekli her gün bir tatlı kaşığı olarak tavsiye edilmekte. Ancak tabi ki sizin için en doğru kullanımı bilmek adına bir uzmandan destek almanızda fayda var. Özellikle gece beliren öksürük ve nefes darlığı şikayetleriniz varsa yatağa girmeden iki saat önce tüketeceğiniz bir tatlı kaşığı kozalak şurubu, sizi rahatlatmak için yardımcı olabilir.
Ayrıca bu ürün saçlarınız için de oldukça faydalı. Banyodan önce parmaklarınıza bir miktar aldığınız kozalak şurubunu saç derinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Üstelik sadece 20 dakika beklemeniz yeterli. Saçınızı bol suyla durulayın ve işlemi sonlandırın. Bunu düzenli olarak yaptığınızda saç köklerinizin beslendiğini hissedebilirsiniz.
Kozalak şurubu cildinize de iyi geliyor. Bunun içinse yapmanız gereken çok basit: Bir yemek kaşığı kozalak şurubuna bir miktar su ekleyerek karışımı seyreltmek. Bu karışımı parmaklarınızla nazikçe cildinize sürün. Antioksidan, göreve başladı bile. Sadece beş dakika bu şekilde bekledikten hemen sonra cildinizi bol suyla yıkayabilirsiniz. Düzenli kullanımda ölü derilerinizden arınmış olacaksınız. NOT : Çalkayarak kullanınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir